player player team team market market

Absolute Card Collector

Matěj Dubský - Čtvrteční BLOG: Není diamant jako diamant

9. 4. 2021 09:08

Zrovna vyšly nové Upper Deck Black Diamond 2020-2021. Mě čeká zase rozhodování, kolik vezmeme boxů, abychom lidem natočili videa a nabídli karty po kusech do nabídky. Black Diamondy jsme v minulých letech přeskakovali. Rád bych otevíral všechny produkty, ale některé jsou prostě velký risk.

Proč jsme dříve Diamondy vynechávali? Produkt se mi jako takový až tolik nelíbí. Což o to, karty to jsou kolikrát nádherné, ale to plnění. Za tu cenu tam toho není tolik. Jako hity jsou kolikrát brány manufactured memorabilie. To jsou loga, která nejsou ze skutečných dresů, ale jsou uměle vyrobena. Dále jsou také hitem karty s kousky diamantů (nikoliv sklo nebo zirkon). To už je zajímavější, ale není to kousek loga z hraného dresu. Cenově se pohybujeme v rovině např. UD Premier a po tom boxu bych sáhl raději.

A hlavně, já osobně jsem zvyklý na jinou sérii Black Diamond. Ty krásné karty, které se objevily v druhé půlce devadesátek a pokračovaly do ročníku 2014/15. Produkt, kde si člověk otevřel větší množství balíčků a hráči se dělili podle počtu diamantů (ne skutečných, ale jen graficky znázorněných) na subsety nebo paralelky. To je série, kterou jsem měl já osobně raději.

Ale nechci znít jako senior, který vzpomíná, kolik za jeho mladých let stálo máslo. Spousta karet, které se objevují v novém konceptu Diamondů se mi líbí hodně. Jen bych to nestavěl na názvu série, která již měla tradici. Možná bych zvolil jiný název.  Ale zase ten vzhled vycházející z diamantu je hezký. Nebudu už polemizovat nad názvy a raději rozhodnu, jestli boxy Black Diamond vzít na Absolute Card Collector nebo ne. Doporučili byste nám je?

autor: Matěj Dubský

Chtěli byste články z mého blogu zveřejňovat i zde na ACC? Všechen obsah je volně přístupný na mém profilu na stránce Patreon.com, kde mě můžete v této činnosti podpořit.  Vše zveřejňuji i na Facebookové stránce. Na obou stránkcáh lze přidávat komentáře a diskutovat. Každý týden přináším zajímavý obsah od pondělí do čtvrtka. Celý program najdete zde.