player player team team market market

Absolute Card Collector

Jak pracovat s Checklistem? - 1. díl: Jak přidávat karty efektivněji

11. 4. 2021 11:19

Pokud náš web využíváte nejen na nákup karet, ale prezentujete třeba i sbírky, prodáváte, zkrátka přidáváte do systému karty, určitě vám to zabere nějaký čas. Z toho důvodu se snažíme pilně přidávat a zamykat checklisty, aby vaše i naše práce byla efektivní. Pojďme si dnes říct, co to obnáší.

Jakmile rozbalujeme v rámci Absolute Card Collector jakékoliv produkty (veškerá videa z rozbalování najdete na našem YouTube kanále), připravujeme si dopředu checklisty. Zejména pokud vyjde nový produkt a máme v plánu ho hned rozbalit, tak jako například naposledy celý case 2020-21 Upper Deck Series 2. V momentě, kdy rozbalíme box nebo case, přijde na řadu třídění, skenování a následně přidávání karet do systému, aby vám byly co nejdříve k dispozici v tržišti.

V tu chvíli přichází vhod připravený checklist. Kdokoliv z našeho týmu zrovna přidává karty, jde přes položku Checklist, záložku Seznam sérií a vybere si ročník, případně výrobce a rovnou sérii, kde se zobrazí celý seznam karet, které série obsahuje. Upper Deck Series 2 je kompletně nachystaná k okamžitému přidávání karet. Zaškrtáte si karty, vybere si operaci, v případě přidávání karet operaci „přidat karty“, a systém vás navede dál k přidání skenů jednotlivých karet.

Zde najdete hned tři možnosti, jak přidat náhled karty – nahrajete vlastní soubor ze svého počítače, nebo použijete náhled uložený skrze funkci přípravy náhledů na webu, anebo využijete sdílený náhled některého ze sběratelů. Tím, že jsme rozbalili celý case Upper Deck Series 2, budou všem k dispozici naše náhledy kompletního setu řadových karet a samozřejmě i náhledy veškerých insertů, paralelek a dalších karet, které jsme v boxech našli.

Než karty přidáte přes tlačítko „Dokončit přidávání karet“, máte možnost si ještě zvolit umístění, kam karty uložíte. Opět tu máte několik možností, kam karty směřovat. Můžete je zařadit do nezařazených karet, odkud si je pak dále přesouváte. Nebo si je uložíte do konkrétní sbírky, kdy vám systém nabídne váš výčet sbírek. A nakonec, tak jak činíme my v případě karet z právě otevřeného case, máte možnost poslat karty rovnou do nabídky.

Využití checklistu považuji za jednu z nejpříjemnějších funkcí, jaké web nabízí a upřímně, od tří a více karet z jedné série jdu a karty přidávám přes checklist. Pokud otevíráte produkty ve velkém, pak máte hromadu karet. Někdo si rád dělá písemné seznamy, jiný s entuziasmem plní políčka tabulek v excelu a přidává fotky karet nebo lotů na různé typy uložišť. Zde přijdu na web, zaklikám, u karet na prodej využiji skenů ostatních, zejména u řadovek, a za chvíli mám hotovo.

Pak už se jen dívám, jak mi přibývají palce, hodnocení, komentáře u sbírek, případně mizí karty z nabídky a přibývají prodeje. Pokud mám karty v poptávce, pak jsem rád za každé hlášení, kdy mi systém dá echo, že karta, kterou sháním, se objevila u někoho ze sběratelů na webu v nabídce. Hned můžu jít kartu koupit, dražit nebo smlouvat o ceně, pokud má prodejce možnost nabídky i jiné ceny.

Co na to říkáte? Zdá se vám ten výčet nekonkrétní a stále máte otázky? Pak se ptáte správně a především jste na správném místě. V seriálu článků „jak pracovat s checklistem“ se vám pokusím ukázat, jak checklist využívat jako svou pravou ruku, nejlepšího pomocníka, ať už vystavujete sbírky, nabízíte karty nebo sháníte kousky do vaší sběratelské skládačky.

Autor: Martin Urbánek